Перший етап Чемпіонату світу з ралі-2020 року, який проходив 23-26 січня в Монте-Карло, склався для Hyundai Motorsport вдало: екіпаж Тьєррі Невілля і Ніколя Жільсуля оформив дебютну для команди перемогу, вивівши її на перше місце в Кубку виробників. Свій внесок в цей успіх зробив дует Льоб/Елена, який фінішував шостим і додав до командної скарбнички 5 очок.

Перша гонка нового сезону WRC-2020 повинна була дати відповідь на питання: чи готова Hyundai Motorsport до захисту чемпіонського титулу, здобутого нею в 2019 році у складній боротьбі з сильними конкурентами із команд Citroën Total World Rally Team, Toyota Gazoo Racing World Rally Team та M-Sport Ford World Rally Team? Тим більше що ніколи раніше південнокорейська команда не здобувала перемоги на етапі Монте-Карло - останні 6 років тут незмінно перемагав Себастьян Ожьє з Toyota Gazoo Racing.

Нові автомобілі Hyundai та офіційний сервіс | Хюндай Мотор Поділля - фото 6

Вже перший день змагань ознаменувався для Hyundai Motorsport двома подіями: перемогою екіпажу Невілль/Жільсуль і серйозною аварією дебютанта команди, торішнього чемпіона Отта Тянака. Автомобіль Отта вилетів з траси на четвертій додатковій спецділянці, кілька разів перекинувшись у повітрі. На щастя, системи активної і пасивної безпеки Hyundai i20 Coupe WRC спрацювали надійно: незважаючи на значні зовнішні пошкодження ралійного автомобіля, естонський екіпаж не постраждав. Отт Тянак і Мартін Ярвеоя провели ніч в місцевому госпіталі, а вже наступного дня повернулися в розташування команди.

Тим часом, дует Невілль/Жільсуль, взявши до уваги всі небезпеки траси Монте-Карло, зміг швидше за конкурентів досягти фінішу, обійшовши головного опонента, екіпаж Ожьє/Інграссія на 19 секунд.

Нові автомобілі Hyundai та офіційний сервіс | Хюндай Мотор Поділля - фото 7

Другий і третій день змагань виявилися вдалими для екіпажів Toyota Gazoo Racing: спершу Ожьє/Інграссія, а потім дует Еванс/Мартін, що захищають кольори японської команди, виходили на перші місця гонки. Все повинно було вирішитися в четвертий день.

Фінальні заїзди лідер Hyundai Motorsport Тьєррі Невілль починав з третьої позиції. Але вже після проходження трьох спецділянок він вийшов вперед, залишивши позаду переслідувачів з Toyota Gazoo Racing. А на останній спецділянці Power Stage він вичавив максимум можливого зі свого Hyundai i20 Coupe WRC і прийшов до фінішу першим, оформивши дебютну перемогу в сезоні і перервавши шестирічну гегемонію в Монте-Карло француза Себастьяна Ожьє. Ще один екіпаж Hyundai Motorsport, Льоб/Елена, завершив гонку на шостому місці. Перша перемога в сезоні стала і першою для південнокорейської команди в Монте-Карло, а також дебютною на цьому етапі - для дуету Невілль/Жільсуль.

Нові автомобілі Hyundai та офіційний сервіс | Хюндай Мотор Поділля - фото 8

«Просто неймовірний результат і приголомшливий дебют для нашої команди в новому сезоні Чемпіонату світу з ралі. Для нашого екіпажу ця перемога цінна тим, що ми неодноразово були близькі до тріумфу в Монте-Карло, але кожен раз нам чогось не вистачало. В цьому році ми нарешті реалізували свою давню мрію: піднятися на верхню сходинку п'єдесталу і довести, що наші чемпіонські амбіції мають під собою ґрунт. Сподіваюся, на наступних етапах Чемпіонату ми зможемо зміцнити наше лідерство», - заявив Тьєррі Невілль.

У свою чергу Андреа Адамо, директор команди Hyundai Motorsport, зазначив, що для нього перемога дуету Невілль/Жільсуль вдвічі важлива.

«Багато років тому ралі в Монте-Карло стало першою подією, яка привернула мою увагу до цього виду спорту. Тому побачити тріумф моїх підопічних, Тьєррі і Ніколя, саме тут - це щось особливе. Я дуже радий успіху наших спортсменів і сподіваюся, що в цьому році ми досягнемо нашої мети - стати переможцями в особистому заліку і Кубку виробників», - сказав Адамо.

Наступний етап WRC-2020 прийме Швеція. Змагання відбудуться 13-16 лютого 2020 року.